Hakkımızda


Rotaş Oto Yedek Parça
Sektörünün Liderlerinden1927 yılında Abdullah Güzel tarafından kurulan Güzel Oto Tic. A.Ş. “Her zaman en kaliteli ürünler, en iyi hizmet ile sunulmalı” ilkesini belirleyerek Shell Motor Yağları, Shell Benzin İstasyonu ve Opel Orijinal Yedek Parçaları ile yola çıkmıştır.

Aynı ilke ile Rıfat Güzel, Konya’dan İstanbul’a gelerek 1930’lu yıllarda işi geliştirerek 2. kuşağın İstanbul’da ürün gamını arttırmasıyla Sirkeci’ye taşınan Güzel Oto artık sektör ve pazarın lideriydi.

 

1950’li yılların sonunda 3. Kuşaktan Mehmet Bilginoğlu’nun liderliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Rotaş Oto Ticaret A.Ş. firmasını kurup ürün gamı çok genişletilmiş ve 50’den fazla üretici ile tek satıcılık sözleşmesi yapılmıştı.

1970’li yıllarda Merkez İstanbul Taksim’e ve depolar ise İstanbul Topkapı ilçesine taşınmıştı. Aynı zamanda gelişen sanayi sitelerine daha hızlı sevkiyat amaçlı Bilgin Oto Perakende Şubeleri de devreye girip, 1970’li yıllarda holdinglere sağlanan finansal avantajlardan dolayı Bilgin Oto, Rotaş Oto ve Güzel Oto artık Rotaş Rot Holding çatısı altındaydı.

Her zaman en kaliteli ürünleri ve en iyi hizmeti sunma anlayışının en önemli parçalarından biri olan “bulunabilirlik” ilkesinde ilerleyen şirket %95 hedefin üzerindeydi.
1990’lı yılların başında Taksim’in turizm merkezi olması ile şirketin merkezi Topkapı’ya taşınmış ve artık ofisler ile depolar aynı çatı altındaydı.
Çocukluğundan beri part-time olarak işin içinde olan ve şirketlerin birçok departmanında rotasyon yapan Faruk Bilginoğlu, 1990’lı yılların ortasında artık tam gün şirketteydi. 4. Kuşak olarak çıtayı yükseltmeyi ve birçok yenilikler ile yeni ilaveler yapmayı planlıyordu.
16 Aralık 2003 tarihinde ATR’den Roland Dilmetz ile imzalar atılmıştı. Şirket tarihinin en önemli, gurur ve onur kaynaklarından biri olmuştu. Yüzlerce ödül ve başarı hikâyesi ile dolu 93 yıllık serüvenin en önemli gelişmelerinden biri 2004 yılı Ocak ayı itibariyle artık Güzel Oto ve Rotaş Oto olarak her iki firmanında ATR hissedarı olmasıydı.


Tarihçe


Geniş ürün yelpazesi, ileri teknoloji ürünler, zamanında teslimat, stoklu çalışma, hizmette kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan ROTAŞ 1927 yılından beri prensiplerinden ödün vermeden sizlere hizmet etmeye devam ediyor. İstikrar ve başarıyı müşterileri ile birlikte gerçekleştirmek için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan ROTAŞ sizlere daha hızlı ve güvenilir hizmet verebilmek amacıyla kendini sürekli yenilemektedir.